ЧИТАЛИЋИ НА ВУКОВОМ ПУТУ

ДешавањаComments Off on ЧИТАЛИЋИ НА ВУКОВОМ ПУТУ

У суботу, 19. маја 2018. године одржано је Републичко такмичење и смотра  ,,Читалићи“. Домаћини ове године били су ОШ ,,Вожд Карађорђе“ и библиотека ,,Вук Караџић“ из Алексинца.

На такмичењу је учествовало седам наших ученика, а троје ученика се такмичило у категорији читалачких дневника. У друштву школа из Витковца и Конарева, поред теста Читалићи кликераши, учествовали смо и са штандом ,,Незаборављено благо нашег краја“.

У програму су учествовали многи песници, заступљени у дневницима или као амбасадори Читалића – Градимир Стојковић, Власта Ценић, Виолета Јовић, Милоје Радовић, Весна Ристовић, Љиљана Андрић, Нера Легић, Љиљана Крстић и Бранко Стевановић. Богат програм, мноштво песника, ученика и наставника из целе Србије, учинио је дан занимљивим и богатим за нова искуства и познанства.

У Краљево смо дошли са трећим местом у категорији 7. разреда, коју је освојила Анђелија Рудњанин, мноштвом похвала за учешће, труд и рад на читаличким дневницима.

Да читање може бити задовољство, радост, занимација управо показују Читалићи.