„ ШТА ТРЕБА ДА ЗНАШ О ПУБЕРТЕТУ“

ДешавањаComments Off on „ ШТА ТРЕБА ДА ЗНАШ О ПУБЕРТЕТУ“

У нашој школи одржана је едукативна радионица „Шта треба да знаш о пубертету“ за ученице 6. разреда, како матичне школе, тако и ИО Берановац.Радионицу је држала Татјана Миловановић, едукатор овог пројекта,

„Период који девојчицама доноси психофизичке промене не сме представљати непознаницу. Девојчице кроз наставно градиво из биологије о томе сазнају доста. На одржаним едукативним предавањима „Шта треба да знаш о пубертету“   ученице су кроз разговор и праћење презентације допуниле знање о овом периоду одрастања. Занимљива, блиска тема и комуникација поткрепљена свакодневним искуством, допринели су остварењу исхода . Девојчице су пажљиво слушале , али су се и укључивале у разговор, што је заправо , један од битних чинилаца да предавање буде успешно“.