Ђаци ОШ ”Вук Караџић” молитвено прославили почетак школске године

ДешавањаComments Off on Ђаци ОШ ”Вук Караџић” молитвено прославили почетак школске године

Ученици ОШ ”Вук Караџић” из Рибнице и издвојених одељења Берановца, Каменице и Змајевца, са својим вероучитељима, молитвено су обележили почетак нове школске године у храму Светог Василија Острошког у Кованлуку.

У току Свете Литургије ученици су се причестили Светим Христовим тајнама и молитвом означили почетак нових школских изазова. У својој беседи свештеници Иван и Марко пожелели су ученицима много радости, лепог дружења, добрих оцена и да трудом и послушањем свако стигне до жељеног циља.

Након Свете Литургије дружење је настављено у оквиру црквене порте, а за ученике је уприличено скромно послужење. Испуњени живахним дечијим расположењем, ученици су завршили молитвено сабрање заједничком фотографијом.