Љубица међу најбољима на конкурсу Крв живот значи

ДешавањаComments Off on Љубица међу најбољима на конкурсу Крв живот значи

Поводом Светског дана добровољних давалаца крви, 14. јуна,  у просторијама Црвеног крста Србије у Београду уприличена је свечаност на којој су додељене награде најуспешнијим ученицима на конкурсу Крв живот значи. Међу награђенима је била и Љубица Трбољевац, ученица петог разреда наше школе, која је у пратњи своје наставнице српског језика и књижевности Сандре Рудњанин присуствовала програму. Ово изузетно признање и награда на републичком нивоу има још већи значај јер је њен литерарни  рад освојио 2. место у категорији ученика од 5. до 8.разреда,у конкуренцији од преко 26 000 радова. Деца су још једном својим ликовним и литерарним радовима и видео-клиповима послали одраслима недвосмислену поруку: дај крв – продужи живот.

Програму су присуствовали и представници Црвеног крста Краљево, са којима наша школа има веома дугу и успешну сарадњу.