ДешавањаComments Off on Ученици наше школе узели учешће у квизу и тестирању у Народној библиотеци ”Стефан Првовенчани”

Ученици шестог и седмог разреда наше школе узели су учешће у квизу и тестирању из историје које одржано у Народној библиотеци ”Стефан Првовенчани” 18. и 19. априла у Краљеву.

Поводом обележавања имендана града Краљева у просторијама Народне библиотеке одржан је квиз где су нашу школу представљали ученици одељења 7/6, Лазар Марковић, Андрија Војиновић и Никола Ђокић. Ученици су остварили запажене резултате и поводом тога су награђени књигама и бесплатном годишњом чланарином краљевачке библиотеке.

DSCN9572

Такође у Народној библиотеци одржано је тестирање за квиз ”Краљево бира знање” и то све у организацији Друштва историчара Рашког округа. Тема овогодишњег квиза јесте династија Немањић и носи назив ”Краљеви у Жичи – осам векова”. Четири ученика наше школе су се квалификовали за даље такмичење и то ученици одељења VI/6 Андријана Максимовић, Анђела Грбовић, Матија Величковић и ученица VI/3 Миона Стојановић.