Ученици читају омиљене књиге

ДешавањаComments Off on Ученици читају омиљене књиге

Књиге не дирамо и не читамо. Понекад, из очајања, узмемо понеку књигу и кад се изненада суочимо са њеном лепотом и памећу – то нас дотуче. Боље је да је нисмо ни узимали. Не бисмо знали како је празно и пусто живети без књига.

Добрица Ћосић

У среду 31. маја 2017. године ученици и наставници наше школе посетили су Храм Светог Василија Острошког у Кованлуку. Ученици петог, шестог и седмог разреда и наставници Јасмина Стоисављевић, Михајло Живковић и Марко Јоргић посветили су час читању омиљених књига у порти храма.

20170531_122527

Идеја ученика чланова ученичког парламента била је да се један час посвети јавном читању. Задатак се огледао у томе да ученици понесу од куће омиљену књигу и да за одређено време прочитају омиљене странице те књиге које су понели. Циљ овога је био да ученике подстакнемо на читање како би у будућности све више окретали књизи.

Ове године су учествовали ученици ђачког парламента и ученици из три одељења а надамо се да ће наредне године бити масовније и да ће овакав вид подстицања ученика за читање постати традиција.