Финалисти Креф фестивала

ДешавањаComments Off on Финалисти Креф фестивала

Одлуком селекционе комисије, 4. КРЕФ, у организацији Учитељског друштва Лесковац, а уз подршку Министарства просвете науке и технолошог развоја РС, Града Лесковца, Министарства културе РС и ОШ „Живан Маричић“ из Жиче, селектовани су филмови који ће се у финалу борити за ”Просветни оскар”.

Два филма наше школе су у конкуренцији у две различите категорије.

„Улица није игрица“ – епизода из серијала „Фокус генерација“ у категорији Едукативни филм – Радили наставници Марко Јоргић, Јасмина Стоисављевић и Михајло Живковић.

Промотивни школски филм у категорији Школски спот – Радили наставници Марко Јоргић, Михајло Живковић, Кристина Влајић и директор школе Биљана Барловац.

Ове године 4. КРЕФ обухвата три дана, две фестивалске вечери са промоцијом најуспешнијег стваралаштва кроз четири филмске категорије. За учеснике и госте фестивала обезбеђен је смештај у хотелу ,,Добре воде” на Гочу, планини изнад Краљева. Посетиоци фестивала учествоваће у радионицама монтаже и амбијенталног снимања, а своја искуства из праксе приказаће и најуспешнији учесници претходних Креф фестивала.