Aкцијa “Шта млади знају о локалној историји”

ДешавањаComments Off on Aкцијa “Шта млади знају о локалној историји”

Организација IDA, је у сарадњи са општином града Краљево организовала акцију “Шта млади знају о локалној историји”. У овој акцији је учествовао ученик наше школе Александар Вилимоновић, као и бивши ученици овешколе: Милица Красић, Сања Перовић Марко Лазаревић и Игор Поповић, заједно сам наставником историје Миленком Ђурићем. Циљ ове акције био је да се млади током два викенда упознају са културом и историјом области Рудно. Током ове радионице учесници су обишли природна богатства планине Радочело, упознали културу и начин живота њених становника. Кроз занимљиве приче, лепу природу и разноврсну храну они су схватили праву вредност овог подручја и своја искуства су исказали у брошури. Брошура је прошарана са пуно занимљивих фотографија и текстова које су учесници креирали како би што веродостојније приказали своја искуства. Поред својих искустава они су приредили и текстове посвећене историји овог подручја као и текстове о њеним становницима. Њихов рад је показао да постоје млади људи који желе да уче о својој култури и да своје знање пренесу и другима.