Прва награда на Мајским сусретима младих гудача

Миа Спасојевић освојила прву награду на Мајским сусретима младих гудача

Шеснаести по реду, музички фестивал „Мајски сусрети младих музичара“ који организује УМПС „Виваче“ у сарадњи са ГО Лазаревац и МШ „Марко Тајчевић“ одржан је од 23.05.2019. до 27.05.2019, у Лазаревцу. Фестивал чине концерти уметничке музике, такмичење ученика музичких школа и студената музичких академија из Србије и иностранства као и програми колективних јавних дебата које су одржане након такмичења, организоване са члановима жирија, учесницима и педагозима.

Миа Спасојевић, ученица шестог разреда наше школе и четвртог разреда МШ „Стеван Мокрањац“ у Краљеву , освојила је прво место у категорији виолине, у оквиру Мајских сусрета младих гудача. Миа је на овом такмичењу извела Тужну песму Чајковског и Концерт за виолину у А-дуру Комаровског и за свој програм освојила 98 од могућих 100 поена. Честитамо Мии на овом запаженом успеху, са жељом да као одлична и примерна ученица наше школе и даље ниже успехе на такмичењима.