Да учење не буде мучење – Тимска настава

Да за осавремењавање наставног процеса није потребно пуно показали су ученици IV/3 и VIII/ 3 разреда на Берановцу.

Тимским радом и међуразредним повезивањем успешно смо реализовале час „Симболи Р.Србије“ и тиме показале како се стичу нова знања, на један занимљив и другачији начин, који може да задовољи потребе ученике, мотивише их и подстакне на нове изазове.

Идеја да се ученицима четвртог разреда приближи предметна настава , а тиме и да се упознају са предметом географија била је прави погодак. Час природе и друштва, започет химном, обогаћен садржајима из географије, праћен ПП презентацијом, квизом, а све уз помоћ ученика 8/3, Вишње, Александре, Тијане и Божидара , био је лепо искуство и мотив за даље усвајање градива.

Час организовеле и реализовале наставница географије Наташа Милојевић и учитељица Анђелка Гочанин.