Хајде да заједно пратимо трагове

Настава изван учионице, тј. амбијентална настава подразумева остваривање планираних програмских садржаја изван школе, али и у амбијентима који окружују школу. Циљ амбијенталне наставе је учење откривањем у непосредном животном окружењу. У четвртак, 17.10.2024. године организована је амбијентална настава ваннаставних активности (Чувари природе) где су ученици одељења IV2  са учитељицом Данијелом Грујић откривали трагове животиња у природном окружењу. Истраживањем, ученици су установили да трагове које оставе животиње најчешће видимо у зимском периоду и то у снегу, али да они веома брзо нестану. Међутим, пажљивим праћењем и повезивањем промена у природи и активностима живих бића са годишњим добима, ученици су открили трагове животиња  који остају на влажном земљишту. Поред ангажовања у откривању трагова, било је времена и за игру и дружење у природи. Пратећи активности поводом Недеље здраве хране ученици су послали поруку да здрав живот обезбеђује и боравак и игре у природи и да негујемо и својим понашањем не угрожавамо биљке и животиње у окружењу.