Месец бриге о старима

Октобар јесте месец бриге о старима, али ми током целе године развијамо свест о важности бриге за наше најстарије суграђане. Ученици наше школе у сарадњи са Црвеним крстом Краљево су у уторак, 22. октобра 2024. посетили Геронтолошки центар у Матарушкој бањи, и за кориснике Центра припремили краћи програм и поклоне-поруке са лепим жељама и мудрим мислима. Дуња, Тара, Миа, Николина, Ања, још једна Дуња и Лазар својим песмама и осмесима улепшали су дан добрим људима који своје позне године проводе у Дому. Волонтер Црвеног крста, глумица Нада, измамила је много осмеха и велик аплауз говорећи делове Радовићевих „Женских разговора“. Низале су се песме, певачко умеће је показало и неколико корисника Центра.

Снежана Апостоловић се испред Црвеног крста Краљево посебно захвалила нашој школи за редовно учешће у свим акцијама и похвалила све волонтере и наставнике који учествују у раду ове организације. Сусрет деце и старих био је веома дирљив, пун емоција, било је много аплауза, али и понека суза. Испратили су нас речима: „Дођите нам опет, чекамо вас!“ И ми се радујемо поновном сусрету.

Љиљана Ракић и Сандра Рудњанин