Програм Еразмус+

У среду, 16. октобра 2024. године, Министарство просвете, у сарадњи са  Фондацијом Темпус, организовало је информативни дан посвећен могућностима учешћа у програму Еразмус+.  Догађај се одржао у амфитеатру Шумарске школе у Краљеву.

Програм Еразмус+ је највећи програм Европске уније који финансира пројекте сарадње у области образовања, обука, омладине и спорта.Сврха пројеката мобилности и сарадње у области општег истручног образовања финансираних кроз Еразмус+ јесте да учесницима у образовном систему пружи могућности за учење, а установама подршку при интернационализацији и институционалном развоју. Програм истиче инклузивност, зелене иницијативе, дигитализацију, разумевање друштвеног, културног и историјског наслеђа као кључне и најважније приоритете које подржава кроз низ финансијских механизама.

Циљ скупа је да се ближе упознате са Програмом–предностима које нуди школама, наставницима и ученицима, доприносом унапређењу образовног система Републике Србије, као и процесом конкурисања.