Фестивал науке

У четвртак, 19. септембра, у организацији Фестивала науке, у Дому војске, одржан је програм под називом „Експлодирајућа открића“ у ком је дипл. физико-хемичар, Милан Поповић, извео низ забавних експеримената. Овај научни програм био је сачињен од интерактивних демонстрација и узбудљивих прича о открићима и природним феноменима.

Ученици су на занимљив начин могли да науче који је најстарији елемент у универзуму, шта је то праскави гас, зашто није добро да има више кисеоника у атмосфери и много других интересантних експеримената праћених експлозијама, димом, буком и смехом.

Овом научном програму присуствовали су ученици седмог и осмог разреда наше школе заједно са наставницом хемије, Јеленом Савић и педагогом, Иваном Стајић.