14. октобар – дан сећања

На осамдесет трећу годишњицу стрељања недужних цивила у Краљеву, у спомен-парку окупили су се бројни грађани, ученици и потомци недужно страдалих тог 14. октобра 1941. То је била прилика да се сетимо свих жртава Другог светског рата, а посебно оних који су живот изгубили у октобарском злочину. Програм је почео тачно у 11.00 часова оглашавањем сирена, а затим је свештенство Српске православне цркве служило парастос. Након церемоније полагања венаца, уследио је сценски ораторијум под називом „Краљевски венац“ који су извели глумци Краљевачког позоришта. Дану сећања на трагичне догаћаје из октобра 1941. године, када је стрељано преко 2000 људи, присуствовали су и сви ученици 7. и 8. разреда наше школе у пратњи одељењских старешина и наставника. Био је ово за све присутне још један час историје који нам поручује да никада не смемо заборавити жртве.