Ученици првог разреда из ОШ „Вук Караџић“, из Рибнице посетили су Културни центар Рибница и и њихову библиотеку, 11. јуна 2026. године. Овом посетом званично је најаљен почетак летњег распуста кроз забавну и едукативну радионицу под називом „Лето, књиге и машта“.
Био је то дан испуњен смехом, причама и креативношћу, где су наши најмлађи ученици показали да књига може бити најбољи друг током летњих дана.
Циљ ове посете био је да се првацима, који су тек савладали слова, приближи свет библиотеке и развије љубав према читању ван школских клупа. Кроз интерактивне активности, малишани су открили како књиге могу да их одведу на најнеочекиванија места и оживе њихову машту.
Ова радионица је показала да распуст не мора да значи паузу од учења и маштања. Библиотека КЦ Рибница отворила је своја врата за све будуће младе чланове, позивајући их да током лета проведу квалитетно време уз забавне наслове прилагођене њиховом узрасту.
Захваљујемо се љубазним домаћинима из Културног центра „Рибница“ на срдачном дочеку и предивној организацији која је нашим првацима улепшала крај школске године!
Учитељице: Данијела Грујић и Јелена Митрић
























